تشییع پیکر استاد برجسته دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز

تشییع پیکر استاد برجسته دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز
دکتر کمال الدین هریسی نژاد دعوت حق را لبیک گفت
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در مراسم تشییع پیکر این استاد دانشگاه تبریز  استادان ، دانشجویان، شخصیت‌های علمی، فرهنگی و جمعی از مردم فرهنگ دوست تبریز حضور داشتند.
استاد کمال الدین هریسی‌نژاد، استاد تمام دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز از مفاخر علمی و حقوقی و منشاء خدمات ارزنده‌ای برای جامعه دانشگاهی بود.
وی استاد تمام حقوق عمومی دانشگاه تبریز و با بیش از ۳۴ سال سابقه تدریس از صاحبنظران حقوق عمومی در ایران بود و آثار و تالیفات متعددی را به جامعه علمی ایران تقدیم کرد.
 تالیف و ترجمه ۲ جلد کتاب، چاپ و ارائه بیش از ۵۰ مقاله در مجلات ISI، علمی و پژوهشی، همایش‌های ملی و بین المللی، مسئولیت‌های مختلف در سطح دانشکده، دانشگاه و مشاور حقوقی شورای اسلامی کلانشهر تبریز به مدت ۴ دوره، بخشی از سوابق علمی و اجرایی این استان فقید است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

http://www.iribnews.ir/fa/news/1415103

 

 

 پیکر مطهر مرحوم دکتر کمال الدین هریسی نژاد استاد حقوق دانشگاه تبریز امروز شنبه با حضور انبوه دانشگاهیان و مردم فرهنگ دوست تبریز تشییع و در قطعه هنرمندان تبریز به خاک سپرده شد.

مرحوم هریسی نژاد هفته گذشته به علت بیماری دارفانی را وداع گفت و با پرواز آسمانی خود دوستان ، همکاران و جامعه علمی و دانشگاهی استان را داغدارکرد.

مرحوم هریسی نژاد از جمله اساتید برجسته و صاحب نام دانشگاه تبریز بود که در طول 34 سال تدریس منشا خدمات فراوان فرهنگی و عملی در استان شده و دانشجویان زیادی را تربیت کرده است .

ازوی به عنوان بنیانگذار و بانی تاسیس رشته حقوق دانشگاه تبریز نام برده می شود.

مرحوم هریسی نژاد علاوه بر کسوت استاد تمام دانشگاه تبریز وکیل پایه  دادگستری و عضو فعال کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی بوده که به دلیل دانش، تبحر و سخن ورزی و نیز اشراف به موضوعات حقوقی و دفاعی ازجمله وکلای صاحب نام و مشهور تبریز و کشور به شمار می رفت.

وی در کنار تدریس و فعالیت های دانشگاهی سال ها مسوولیت مشاور حقوقی نهاد شورای اسلامی کلان شهر تبریز را بر عهده داشته که در این نهاد هم منشا خدمات زیاد حقوقی و دفاعی برای شهروندان شده است .

از این استاد فقید آثار و تالیفات متعددی برای جامعه کشور به یادگار مانده که از آن جمله می توان به دها مقاله بین المللی و تحریر کتاب های حقوق اساسی تطبیقی و حقوق سازمان های دولتی اشاره کرد.

آیین شام غریبان آن مرحوم هم اکنون در مسجد دانشگاه تبریز برگزار است این آیین از ساعت 15 آغاز شده و تا ساعت 17 ادامه خواهد داشت.

وقت نیوز

http://www.vaghtnews.com/news/17227.aspx

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.