مخفیگاهی برای پ.ک.ک در ترکیه باقی نمانده است

مخفیگاهی برای پ.ک.ک در ترکیه باقی نمانده است

تمامی “پناهگاه”های گروه تروریستی پ.ک.ک از اول ژانویه تا ۲۸ نوامبر امسال در نتیجه عملیات زمینی و هوایی نیروهای مسلح ترکیه منهدم شد.

مخفیگاهی برای پ.ک.ک در ترکیه باقی نمانده است

 

آنکارا/ تانژو اوزکایا / خبرگزاری آناتولی

گروه تروریستی پ.ک.ک به عنوان یک گروه مسلح، پس از پذیرفته شدن اصل استراتژیک “مبارزه در هر نقطه و تحت تمامی شرایط” و به دنبال انجام عملیات های زمینی و هوایی ترکیه ، تمامی “پناهگاه”های خود را از دست داده است.

براساس آمار و اطلاعاتی که توسط خبرنگار آناتولی گردآوری شده٬ تعداد ۴۵۱ پناهگاه به همراه مهمات، سلاح و ده ها تن وسایل زندگی متعلق به گروه تروریستی پ.ک.ک از اول ژانویه تا ۲۸ نوامبر امسال در نتیجه عملیات زمینی و هوایی نیروهای مسلح ترکیه منهدم شد.

تمامی پناهگاه های گروه تروریستی پ.ک.ک که برای گذراندن زمستان از سوی اعضای این گروه تدارک دیده شده بود، توسط نیروهای امنیتی ترکیه با خاک یکسان شد.

نیروهای امنیتی ترکیه که نقاط استقرار زمستانی اعضای این گروه تجزیه طلب و تروریستی را در داخل کشور تحت نظر قرار داده اند، اقدام به شناسایی تک تک انبارهای ذخیره سازی مهمات و مایحتاج زندگی تروریست ها کردند.

به دنبال عملیاتی که توسط کماندوها و نیروهای ویژه ترکیه در این نقاط عملیات راه اندازی شده، تمامی اماکنی را که می توانست از سوی عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک برای پناه گرفتن در فصل زمستان، مورد استفاده قرار گیرد را نابود کردند.

از اول ژانویه تا ۲۸ نوامبر امسال، تمامی پناهگاه های شناسایی شده به همراه ۱۸۹ قبضه سلاح از مارک ها و کالیبرهای مختلف، ۹۷ هزار و ۳۵۰ عدد فشنگ متعلق به این سلاح ها، ۴۰ هزار و ۹۶۰ کیلوگرم نیترات آمونیوم قابل استفاده در ساخت مواد منفجره، ۲۰۷ ماده انفجاری دست ساز، ۳۳۸ نارنجک دستی، ۳۷۶ راکت انداز، میلیون ها عدد ریشه شاهدانه هندی، قرص مواد مخدر، پوشاک و همچنین ده ها تن مایحتاج زندگی توسط نیروهای مسلح ترکیه کشف و سپس منهدم یا ضبط شده است.

منبع: خبرگزاری آناتولی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.