هیات مدیره جدید کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی انتخاب شدند

هیات مدیره جدید کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی انتخاب شدند
پیروزی قاطع فراکسیون اعتدال

http://www.eazarbar.org/images/slider/building.jpg

 

وقت نیوز - اعضا هیات مدیره جدید کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی طی انتخابات صنفی برای یک دوره دو ساله انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار وقت نیوز ، دراین انتخابات که روزگذشته به صورت پر شور و با حضور بیش از 776 نفز از وکلای عضو کانون برگزار شد درنتیجه شمارش آرا ماخوذه آقای حسن عظیم زاده با 512 رای ، حسین عبدالله پور شربیانی با 428 رای ، اکبر رضاپورفرد با 426 رای ، حسین علی پور با 405 رای ، امید رهنمای صدیق آذر با 362 رای ، محمدرضا مجتهدی با 338 رای به عنوان اعضا اصلی و مسعود لطفی صدیق با 305 رای و ارشد طهماسب زاده با 293 رای به عنوان اعضاء البدل انتخاب شدند.

برای شرکت دراین دوره ازانتخابات که بیست و یکمین دوره از انتخابات کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی به شمار می رود علاوه بر یک کاندیدای مستقل 16  نامزد تایید صلاحیت شده و در قالب دو گروه موسوم به اعتدال و حق باوران با همدیگر رفابت کردند.

در انتخابات یاد شده هر شش نامزد طبف موسوم به فراکسیون اعتدال شامل آقایان حسن عظیم زاده ، حسین عبدالله پور شربیانی ، اکبر رضا پور فرد ، حسین علی پور، امید رهنمای صدیق آذر و مسعود لطفی صدیق با پیروزی قاطع انتخاب شدند که پنج تن از آنان به عنوان اعضا اصلی و یک نفرشان به عنوان عضو علی البدل در ترکیب هیات مدیره جدید قرارگرفتند .

از ده نامزد لیست گروه موسوم به حق باوران که به طور تاریخی بیشتر به آراء سنتی تکیه دارد تنها محمدرضا مجتهدی قاضی بازنشسته و از وکلای با سابقه که پیشتر سابقه ریاست چندین دوره ریاست کانون را در کارنامه خود دارد به عنوان عضو اصلی موفق به راهیابی به هیات مدیره شد و نفر هشتم آقای ارشد طهماسب زاده به صورت مستقل به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد.

در این انتخابات طیف حق باوران کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی که دست کم به مدت بیش از 20 سال مدیریت کانون را به صورت دوره ی در دست داشت ، برای نخستین بار اکثریت هیات مدیره را به فراکسیون اعتدال که با شعار جوانی وارد رقابت های انتخاباتی شده بود واگذار کرد.

از فراکیسیون اعتدال به جز نفر نخست ( حسن عظیم زاده ) که از قضات بازنشسته و عضو قبلی هیات مدیره کانون بوده ، بقیه پنج عضو منتخب از میان جوانانی با میانگین سنی زیر ۴۰ سال و فاقد تجربه مدیریتی هستند.

اعضا و هواداران گروه فراکیسیون اعتدال که با شعار جوان گرایی ، تاکید شفافیت و صداقت در گفتار و نیز تقویت و توسعه امور رفاهی و معیشتی اعضا کانون و پاسداری از حریم و عزت وکیل به میدان آمده بود در دوره رقابت های تبلیغاتی علاوه بر روش های سنتی به خوبی از فضای مجازی برای موفقیت در انتخابات بهره بردند.

کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی با 56 سال سابقه از قدیمی ترین کانون های وکلای دادگستری کشور بعد از استان تهران است و هم اکنون بیش از یک هزار و  600 وکیل پایه یک درآن عضو هستند.

این کانون در قالب کمیسیون معاضدت علاوه بر ارائه خدمات رایگان مشاوره ی و وکالتی ، سالانه حدود  100 الی 150 کارآمور وکالت را تربیت و پس از موففیت درآزمون اختبار پروانه وکالت پایه یک را به آنان اعطا می کند.

http://www.vaghtnews.com/news/17218.aspx

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.