هیات مدیره جدید کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی انتخاب شدند

هیات مدیره جدید کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی انتخاب شدند
پیروزی قاطع فراکسیون اعتدال

http://www.eazarbar.org/images/slider/building.jpg

 

وقت نیوز – اعضا هیات مدیره جدید کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی طی انتخابات صنفی برای یک دوره دو ساله انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار وقت نیوز ، دراین انتخابات که روزگذشته به صورت پر شور و با حضور بیش از ۷۷۶ نفز از وکلای عضو کانون برگزار شد درنتیجه شمارش آرا ماخوذه آقای حسن عظیم زاده با ۵۱۲ رای ، حسین عبدالله پور شربیانی با ۴۲۸ رای ، اکبر رضاپورفرد با ۴۲۶ رای ، حسین علی پور با ۴۰۵ رای ، امید رهنمای صدیق آذر با ۳۶۲ رای ، محمدرضا مجتهدی با ۳۳۸ رای به عنوان اعضا اصلی و مسعود لطفی صدیق با ۳۰۵ رای و ارشد طهماسب زاده با ۲۹۳ رای به عنوان اعضاء البدل انتخاب شدند.

برای شرکت دراین دوره ازانتخابات که بیست و یکمین دوره از انتخابات کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی به شمار می رود علاوه بر یک کاندیدای مستقل ۱۶  نامزد تایید صلاحیت شده و در قالب دو گروه موسوم به اعتدال و حق باوران با همدیگر رفابت کردند.

در انتخابات یاد شده هر شش نامزد طبف موسوم به فراکسیون اعتدال شامل آقایان حسن عظیم زاده ، حسین عبدالله پور شربیانی ، اکبر رضا پور فرد ، حسین علی پور، امید رهنمای صدیق آذر و مسعود لطفی صدیق با پیروزی قاطع انتخاب شدند که پنج تن از آنان به عنوان اعضا اصلی و یک نفرشان به عنوان عضو علی البدل در ترکیب هیات مدیره جدید قرارگرفتند .

از ده نامزد لیست گروه موسوم به حق باوران که به طور تاریخی بیشتر به آراء سنتی تکیه دارد تنها محمدرضا مجتهدی قاضی بازنشسته و از وکلای با سابقه که پیشتر سابقه ریاست چندین دوره ریاست کانون را در کارنامه خود دارد به عنوان عضو اصلی موفق به راهیابی به هیات مدیره شد و نفر هشتم آقای ارشد طهماسب زاده به صورت مستقل به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد.

در این انتخابات طیف حق باوران کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی که دست کم به مدت بیش از ۲۰ سال مدیریت کانون را به صورت دوره ی در دست داشت ، برای نخستین بار اکثریت هیات مدیره را به فراکسیون اعتدال که با شعار جوانی وارد رقابت های انتخاباتی شده بود واگذار کرد.

از فراکیسیون اعتدال به جز نفر نخست ( حسن عظیم زاده ) که از قضات بازنشسته و عضو قبلی هیات مدیره کانون بوده ، بقیه پنج عضو منتخب از میان جوانانی با میانگین سنی زیر ۴۰ سال و فاقد تجربه مدیریتی هستند.

اعضا و هواداران گروه فراکیسیون اعتدال که با شعار جوان گرایی ، تاکید شفافیت و صداقت در گفتار و نیز تقویت و توسعه امور رفاهی و معیشتی اعضا کانون و پاسداری از حریم و عزت وکیل به میدان آمده بود در دوره رقابت های تبلیغاتی علاوه بر روش های سنتی به خوبی از فضای مجازی برای موفقیت در انتخابات بهره بردند.

کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی با ۵۶ سال سابقه از قدیمی ترین کانون های وکلای دادگستری کشور بعد از استان تهران است و هم اکنون بیش از یک هزار و  ۶۰۰ وکیل پایه یک درآن عضو هستند.

این کانون در قالب کمیسیون معاضدت علاوه بر ارائه خدمات رایگان مشاوره ی و وکالتی ، سالانه حدود  ۱۰۰ الی ۱۵۰ کارآمور وکالت را تربیت و پس از موففیت درآزمون اختبار پروانه وکالت پایه یک را به آنان اعطا می کند.

http://www.vaghtnews.com/news/17218.aspx

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.